تازه‌ترین اخبار از ساخت شهرک صنعتی خصوصی در استان البرز

فعال صنعتی متقاضی احداث شهرک صنعتی به صورت خصوصی در البرز گفت که احتمالا مشکل ساخت این شهرک به زودی برطرف می‌شود. علی اصغر کیهانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روز پنجشنبه (۱۹ آبان) در جلسه وزیر اقتصاد با فعالان اقتصادی استان البرز، موضوع ساخت شهرک صنعتی خصوصی در این استان که از ۱۱ سال پیش با سنگ‌اندازی مواجه شده، مطرح شد. آقای خاندوزی (وزیر اقتصاد) در این زمینه قول پیگیری داد و استاندارد البرز هم گفت که این موضوع در حال پیگیری است و ابراز امیدواری کردند که این موضوع به زودی حل شود.
شهرک صنعتی کیهانی

وی افزود: ایراداتی که در این مدت به ساخت شهرک صنعتی گرفته شد، ایرادات درستی نبود. قبلا هم معاون استاندار البرز در تلویزیون اعلام کرده بود که مشکل این شهرک خصوصی برطرف می‌شود.

شهرک بین المللی کیهانی صنعت البرز

به گزارش ایسنا، چند سالی است که ساخت یک شهرک صنعتی خصوصی در استان البرز با حواشی مختلفی مواجه شده و متقاضی ساخت این شهرک، به گفته خودش با سنگ‌اندازیهای مختلف مواجه شده است. علی اصغر کیهانی، فعال صنعتی متقاضی احداث شهرک صنعتی به صورت خصوصی است که با گذشت ۱۱ سال هنوز نتوانسته مجوز تاسیس بگیرد. 

پیگیریهای قبلی از دست اندرکاران این حوزه حاکی از آن است که گره کار، تخصیص زمین است و به نظر می‌رسد این وضعیت همچنان ادامه دارد.

برای مثال، پیش‌تر رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب وکار وزارت اقتصاد، در این رابطه گفته بود گه این سازمان پیگیر صدور مجوز احداث این شهرک صنعتی خصوصی است، اما طرفدار این نیست که به کسی که می‌خواهد سرمایه گذاری کند، زمین دولتی داده شود. سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی نیز توضیحات مشابهی در این رابطه ارائه کرده بود.

اما در مقابل، وزارت جهاد کشاورزی اظهارات متفاوتی داشت. معاون توسعه و ساماندهی اراضی این وزارتخانه در این رابطه گفته که مقرر شده شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز مساعدت کرده و نسبت به صدور مجوز استقرار شهرک‌های صنعتی اقدام کند و بعد مراحل واگذاری انجام شود.

اینها در حالی است که کیهانی در این رابطه گفته شرکت شهرکهای صنعتی البرز قصد داشته در زمین مورد نظر ما شهرک بسازد، اما کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به این سازمان تذکر داد و شرکت شهرک‌های صنعتی از احداث شهرک صنعتی منصرف شد. بعد از مدتی سازمان بازرسی کل کشور هم وارد ماجرا شد و گفت که برای گرفتن زمین باید فراخوان دهیم که کمیسیون اصل ۹۰ آن را رد کرد اما سازمان بازرسی و سازمان صنایع کوچک آن را قبول نکردند. در نهایت کمیسیون اصل ۹۰ در این رابطه از اداره قوانین استعلام گرفت و مشخص شد نیازی به ارائه فراخوان زمین نیست‌.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

آخرین اخبار

پیمایش به بالا