اخذ دو مدال طلای جشنواره اختراعات 2019 کانادا

در جشنواره اختراعات 2019 کانادا در گروه فنی و مهندسی مجتمع صنعتی پارس لانه به مدیریت آقای مهندس علی اصغر کیهانی بنیانگذار صنعت نوین بتن در ایران موفق به اخذ دو مدال طلای این دوره از جشنواره گردید که موفقیت بزرگی برای صنعت بتن ایران به شمار می‌رود.
دریافت گواهینامه و کاپ جشنواره اختراعات کانادا ican از نمای نزدیک

در جشنواره اختراعات 2019 کانادا در گروه فنی و مهندسی مجتمع صنعتی پارس لانه به مدیریت کارآفرین نمونه صنعت نوین بتن آقای دکتر کیهانی موفق به اخذ دو مدال طلای این دوره از جشنواره گردید که موفقیت بزرگی برای صنعت بتن ایران به شمار می‌رود.

آقای کیهانی مدیرعامل و بنیانگذار صنعت نوین بتن در ایران با اشاره به جایزه‌ای که اخیراً از جشنواره اختراعات کانادا اخذ کرده به خبرنگار سایت خبر تصویری گفت: ما در این دوره از جشنواره اختراعات کانادا، با محصول “نیوجرسی‌های بتن الیافی ضربه‌گیر انعطاف پذیر” شرکت کردیم که در گروه فنی ـ مهندسی موفق به اخذ مدال طلا شدیم.

وی تصریح کرد: این محصول که حاصل تلاش ۴ ساله کارشناسان مجتمع پارس لانه است، یک قدم بزرگ در صنعت بتن ایران و تولید بتن‌های فوق توانمند دنیا به‌شمار می‌رود.

این چهره ماندگار صنعت نوین بتن در ایران “نیوجرسی‎‌های بتنی” را یکی از عناصر اصلی جاده‌های برون شهری و درون شهری دانست و افزود: که نقش مهمی در کاهش تلفات جاده‌ای دارند. در آخرین گزارش منتشره درباره نقش نیوجرسی‌های بتنی در کاهش تلفات جاده‌ای، در اتوبان تهران ـ کرج و تهران ـ قم پس از نصب نیوجرسی‌های بتنی بیش از ۳۸ درصد تلفات جاد‌ه‌ای کاهش یافته است. با توجه به اینکه شرکت متبوع اینجانب ـ پارس لانه ـ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این قطعه بتنی است، واحد تحقیق و توسعه پارس لانه در زمینه ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی‌اش و انطباق آن با دانش روز دنیا مطالعات دامنه داری داشته و چند برنامه در دست داشته و دارد که یکی از آنها همین موضوعی بود که در سال گذشته به پایان رسید و در جشنواره کانادا موفق به اخذ رتبه نخست شد.

کیهانی گفت : نیوجرسی‌های بتنی به عنوان حائل در اتوبانهای چند بانده به کار گرفته می‌شوند تا در صورت وقوع تصادفات شدید، لاین روبرو بدون مشکل به سرویس دهی خود ادامه دهد.

در سیستم‌های قبلی، به هنگام برخورد اتومبیل‌ها با گاردریل ادامه حادثه تصادف به لاین روبرویی منتقل می‌شد و آنجا نیز منجر به تصادفات سنگینی می‌گردید که گاهاً از تصادف اصلی شدیدتر بود. اینکه تمام دلایل تصادفات را به گردن نحیف پراید بیندازیم در حد تنبیه رسانه‌ای خودروسازان اشکالی ندارد، اما نباید در سایه این کار علل دیگر را فراموش کرد. استانداردهای عناصر جاده‌ای، علائم ترافیکی، طراحی‌های صحیح و نگهداری به موقع نیز می‌تواند در تشدید و یا وقوع حوادث مؤثر باشند. شرکت ما در حوزه مربوط به فعالیت کاری خود سعی کرده‌ است یکی از عناصر اصلی ترافیک جاده‌ای را به شکل مطلوبی بهبود بدهد.

اهدای جایزه مدال طلای جشنواره اختراعات 2019 کانادا | iCAN TORONTO, CANADA به دکتر علی اصغر کیهانی

وی به تاثیراین اختراع در زندگی مردم اشاره کرد: پس از نصب نیوجرسی‌های بتنی، در کنار کاهش تعداد و شدت تصادفات، از تلفات جاده‌ای نیز به طرز محسوسی کم شده است. نیوجرسی‌های بتنی در کنار سفت بودن بخاطر ماده تشکیل دهنده‌اش، می‌توانند خاصیت ضربه گیر هم داشته باشند. به نحوی که در برخوردهای اولیه بخشی از انرژی ناشی از ضربه اولیه مستهلک گردد. ما موضوع ضربه گیری نیوجرسی‌ها را در دستور مطالعات خود قرار دادیم و با بهره گیری از ترکیب الیاف و مواد نانو، ضمن بالا بردن ضریب الاستیسیته بتن، خاصیت له ‌شدگی اولیه سطح را افزایش داده‌ایم به نحوی که در تماس‌های اولیه و ضربه‌های ناشی از تصادف، بخشی از انرژی‌های بوسیله پوسته بتن نیوجرسی مستهلک گردد. این امر باعث می‌شود که در کنار کاهش آسیب وارده به اتومبیل از شدت ضربه نیز کاسته شود.

مدیرعامل و بنیانگذار صنعت نوین بتن در ایران با بیان اینکه ما در این مدت ۴۰ سال به عنوان بنیان گذاران تولید بتن‌های با دوام بالا و بتن‌های پرمقاومت شناخته شده ایم ، گفت: در این مدت توانسته‌ایم با بنیان گذاری تولید انواع جداول و کفپوش‌های بتنی پیش ساخته پرسی، استان البرز را به قطب تولید قطعات بتنی بادوام در کشور تبدیل کنیم و امروز می‌توان گفت که استان البرز پیشتاز صنعت بتن و مقاوم سازی در ایران است.

وی همچنین به استاندارد سازی بتن آماده اشاره کرد و افزود: در زمینه استانداردسازی بتن آماده در پروژه‌های عمرانی و در ساخت و سازهای شهری و عمرانی و مسکونی در استان البرز تلاش فراوانی کردیم.

کیهانی گفت: امروزه مقاومترین بتن‌های سازه‌ای در استان البرز تولید و مصرف می‌شود و این جای بسی خوشحالی است البته نظام مهندسی کرج نیز در این باره بسیار مؤثر بوده است. چرا که بخش قابل توجهی از سرمایه‌های زندگی و پس انداز مردم در نهایت به مسکن منجر می‌شود و ما خوشحال هستیم توانسته‌ایم عمر مفید و استحکام و دوام ساختمانهای مردم را افزایش دهیم. همچنین با تأسیس مرکز علمی ـ کاربردی سعی کرده‌ایم نقش کوچکی در زمینه آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر داشته‌ایم.

مدیرعامل و بنیانگذار صنعت نوین بتن در ایران با اشاره به ابلاغ سیاستهای اصل۴۴ خبر از احداث “مدرنترین شهرک صنعتی خاورمیانه” را داد و افزود: براساس مطالعاتی که انجام شده و مجموعه زیرساختهایی که برای این شهرک صنعتی پیش بینی کرده‌ایم،. بر اساس آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا نسبت به احداث زیرساخت‌های آن اقدام خواهیم کرد.

کیهانی ادامه داد: این شهرک صنعتی قرار است در استان البرز ساخته شود و اولین شهرک صنعتی است که به معنی واقعی کلمه متعلق به بخش خصوصی است.

همانطوریکه در سال ۱۳۸۰ با وارد کردن تکنولوژی‌های جدید به صنعت بتن باعث تحولات عمیقی در صنعت بتن شدیم و امروز بیش از ۱۰۰۰ کارخانه تولیدی در سراسر ایران گواهی استاندارد دریافت داشته‌اند امیدورایم که با احداث شهرک صنعتی خصوصی کیهانی نیز بتوانیم چنین قدمی برداریم و استان البرز بار دیگر با عنوان استان پیشرو در نوآوری و تکنولوژی به الگویی برای سراسر کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در این شهرک صنعتی حداکثر رعایت استانداردهای زیست محیطی رعایت خواهد شد، افزود: از نظر مصرف آب، دقیقاً استانداردهای جهانی را مدنظر قرار دادیم تا حداکثر بهره برداری از آب و تصفیه فاضلاب و استفاده مجدد از آن در نگهداری فضای سبز انجام گیرد. از نظر مصرف سوخت و شهرسازی نیز در نظر داریم که در مرحله اول، ۲۵% و در یک برنامه ۸ ساله بتوانیم ۶۵% برق مصرفی کلیه واحدهای صنعتی استقراری در این شهرک را از محل انرژی‌های خورشیدی تأمین کنیم. در این باره با مشاورین خارجی تفاهم نامه‌های همکاری دوجانبه امضا شده است.

همچنین در این شهرک صنعتی برای اولین بار سیستم داکت انرژی در بین شهرکهای صنعتی ایران پیاده‌سازی می‌شود تا شبکه‌های تأسیساتی آب، برق، گاز، تلفن و فاضلاب از داخل کانالهای سراسری در سطح شهرک و بصورت شبکه عبور نماید تا خدمات تعمیر و نگهداری به حداقل کاهش پیدا کند.

این شهرک همچنین در زمینه جمع‌آوری و بازیافت زباله‌های شهری، صنعتی نیز سرمایه‌گذاری قابل توجهی خواهد کرد به نحوی که تمام زباله‌های تولیدی در فرایند بازیافت قرار خواهند گرفت.

منبع: رسانه صوتی و تصویری خبر تصویری

آخرین اخبار

پیمایش به بالا